P A Ž NJ A -Opasnosti na društvenim mrežama!

Poštovani roditelji,

Želimo skrenuti vašu pažnju na probleme s kojima se susrećemo u školi, a odnose se na neprimjereno korištenje društvenih mreža.

Moramo imati na umu da naša djeca danas odrastaju u drugačijem svijetu – svijetu u kojem se isprepliće stvaran život s onim virtualnim. Kao i u stvarnom svijetu, i u virtualnom vrebaju opasnosti.

Stoga je važno naučiti djecu kako prepoznati opasnosti i kako na njih reagirati, i kako se možda ni ne dovesti u opasnu situaciju. Učimo ih kako sigurno prijeći cestu, kako komunicirati s nepoznatima, kome vjerovati, kome se obratiti za pomoć u stvarnom svijetu, dok za virtualni i nemamo baš neka pravila.

Ponukani nedavnim nesretnim događajima u svijetu  (izazovi na Tik Tok društvenoj mreži koji su završili kobno) želimo vam pomoći u edukaciji i zaštiti djece.

(kliknuti na "opširnije")

OPASNOST predstavljaju izazovi koji od korisnika traže da se stave u opasne situacije  kojima ugrožavaju zdravlje i sam život.

Stoga molimo sve roditelje da kontroliraju profile svoje djece na društvenim mrežama i prijave bilo kakvu sumnjivu aktivnost. Isto tako molimo da pregledate i iskoristite priručnik za roditelje „Razgovarajmo o životu s druge strane ekrana“. U njemu ćete naći informacije, inspiraciju i snagu za razgovor s djecom o njihovim iskustvima na internetu i društvenim mrežama kroz 18 jednostavnih radionica koje možete provoditi kod kuće. Pročitajte i savjete koji se nalaze na mrežnim stranicama MUP-a, BUG-a i Medijske pismenosti. Molimo vas da ovu obavijest ne zanemarite. Imajte na umu i da za sva pitanja kao i pomoć stojimo na raspolaganju.

S poštovanjem, djelatnici OŠ Dragojle Jarnević

Priloženi dokumenti:
Prirucnik-za-roditelje.pdf (435.34 KB)

objavio: Ana Marečić   datum: 8. 3. 2021.