Projekt „Voda je izvor života“ za Svjetski dan voda

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana voda 22. ožujka učenici naše škole sudjelovali su u projektu pod nazivom „Voda je izvor života“  te su različitim aktivnostima podsjetili na činjenicu da je voda sveprisutna u našim životima i da ju stoga treba čuvati i odnositi se prema njoj s poštovanjem.

fotografije

Tekst napisala Milenka Pervan Stipić, prof.

Autori fotografija: učiteljice Ružica Šušak, Anamarija Sertić i M. Pervan Stipić

Tako su najmlađi, između ostalog, izučavali važnost vode za čovjeka, izvodili pokuse u kojima su istraživali njezina svojstva i ponašanje s drugim tvarima. Oni malo stariji isto su proučavali njezina svojstva i utjecaj u prirodi, njezinu primjenu u proizvodnji, posebice ekološkoj, koja je poseban izazov jer je činjenica da je pitke vode u svijetu svakim danom sve manje, što zbog klimatskih promjena, što zbog različitih utjecaja onečišćenja kojima je uzrok čovjek.
Vodu su opjevali mnogi pjesnici, mnogo je lijepih poruka o njoj izrečeno, a što su učenici istražili, prikupili i na satovima prikazali kroz recitale. Potom su i sami pisali poruke i pjesme o vodi, posebice karlovačkim rijekama te ih čitali ili prikazali na plakatima. Svrha je projekta osvijestiti činjenicu kako je voda dragocjenost koju moramo štititi i čuvati, naše najveće blago bez kojeg nema života, a Hrvatska je bogata vodama i to je njezina najbolja baština.

objavio: Ana Marečić   datum: 19. 3. 2021.